Radjo leczy:


1925 Nr 4


(...)str.55

Natomiast Świadkowie Jehowy w tej publikacji:


Strażnica 1967 Nr 17

przyrównują transfuzję krwi do:


str.5
Strażnica 1 października 2008str.31


Czy dla Świadków Jehowy Biblia jest książką medyczną, która uczy co ma zrobić lekarz, kiedy życie ludzkie jest zagrożone? Odpowiedzialność jest przecież ogromna. Czy przypadkiem nie jest tak, że Towarzystwo Strażnica traktuje Pismo Święte instrumentalnie w zależności od potrzeb?
Dzisiaj wiemy, że Świadkowie Jehowy nie godzą się na transfuzję krwi, choć wcześniej mogli to robić:Strażnica 1973 Nr 11str.17


15 kwietnia 1932


str.123


Wydawany w Polsce przez Świadków Jehowy "Nowy Dzień" zachwalał transfuzję oraz wskazywał na jej nieszkodliwość i dobrodziejstwo dla ludzkości: "Transfuzja krwi jest dzisiaj już w codziennym użyciu i przy stosowaniu jej nie ma obawy wypadków, których przyczyny przez długi czas nie można było odkryć (...) Wielu ludzi mogłoby czuć pewną instynktowną odrazę do takiej operacji w swoim rodzaju makabrycznej. Ale kiedy się nad tym spokojnie zastanowimy, dojdziemy do wniosku, że jest to wynalazek mogący oddać ludzkości wielkie usługi. Krew jednego zmarłego może ratować życie kilkunastu umierającym. Ten jedynie wzgląd powinien już przekonać wszystkich do tego rodzaju operacji, która w istocie swojej nie ma nic zdrożnego" ("Nowy Dzień" Nr 3, 1936 s.48 - art. "Krew zmarłego ratuje życie umierającym")

Oto skany z tej publikacji:


Nr 3, 1936 r.


str.48


Towarzystwo Strażnica podaje pozytywny przykład transfuzji krwi:


powiększ


(wyd.1940)str.19

Tłum.:
"Reperacja serca
Pewna gospodyni domowa z Nowego Jorku postrzeliła się prosto w serce z własnego rewolweru przesuwając coś w szafce. Niezwłocznie została przewieziona do szpitala, podcięto jej lewą pierś, usunięto cztery żebra i wyciągnięto serce, na które założono trzy szwy. Jeden z obecnych na ostrym dyżurze lekarzy oddał kwartę [ok. 0,9 litra] własnej krwi w celu przeprowadzenia transfuzji, i dzisiaj ta kobieta żyje oraz uśmiecha się radośnie na wspomnienie tego, co przytrafiło się jej podczas najintensywniejszych 23 minut jej życia.
"


Czy zwyczaj noszenia oświadczenia dla służby zdrowia sam się upowszechnił wśród szeregowych Świadków Jehowy czy może został narzucony z góry?


(1) (2)


str.185


zobacz:
dyspozycje
dyspozycje
zrewidowane wskazówki do dyspozycji:
wskazówki
wskazówki

Czy Świadkowie Jehowy znaleźli dla takiego rozumowania podstawę w Piśmie Świętym? Czy to z Pisma Świętego pochodzi zalecane przez nich stosowanie "dyspozycji i pełnomocnictwa w sprawie opieki zdrowotnej" i uwalnianie lekarzy z odpowiedzialności za to, że nie przeprowadzą transfuzji? Gdzie o tym mówi Biblia?


Gdzie natomiast Biblia mówi o frakcjach?


zob. wyd.2008


str.216

Dlaczego Świadkowie Jehowy nie oddają honorowo krwi, aby z niej wziąć poszczególne frakcje i z nich korzystać podczas leczenia? Dlaczego pasożytują na już zmagazynowanej krwi omijając szerokim łukiem wszelkiego rodzaju akcje honorowego krwiodawstwa?
Dlaczego Towarzystwo Strażnica nie wybuduje choć jednego szpitala czy kliniki zamiast tzw. Sali Królestwa, w którym będzie się leczyć beztransfuzyjnie samych Świadków Jehowy, po to, aby nie mieć pretensji do całego świata, że w normalnych placówkach służby zdrowia leczy się jak Pan Bóg przykazał, czyli ratuje się ludzkie życie?
Zobaczmy, jak Towarzystwo Strażnica manipuluje tekstem:


str.217

A co ma wspólnego "wylanie krwi na ziemię" i to z martwego zwierzęcia, bo o tym mówi kontekst Księgi Powtórzonego Prawa z transfuzją krwi? Czy to nie jest szukanie wersetów i dopasowywanie ich do wcześniej założonej tezy?
Gdyby Świadkowie Jehowy szkolili swoje sumienie na Biblii, a nie na ideologii Strażnicy, nie dochodziłoby do takich tragedii jak poniżej.

W tej publikacji Towarzystwo Strażnica gloryfikuje dzieci Świadków Jehowy, które oddały życie za ideologię Strażnicy:


Przebudźcie się! 8 czerwca 1994


str.3

Należy podkreślić, iż w tym Przebudźcie się ! głosili, iż nie przeminie pokolenie, które pamięta wydarzenia z roku 1914:


str.4

Jak dzisiaj czują się rodzice tego dziecka, które żyło obietnicą Strażnicy, a która ta obietnica przestała obowiązywać rok później czyli w listopadzie 1995 r? Przecież oni wierzyli, że skoro chłopiec umrze, to przecież wkrótce nastanie nowy świat.
Więcej na temat pokolenia roku 1914 tutaj.


Kolejna wstrząsająca historia młodzieńca, który dla Strażnicy oddaje swoje życie:


Przebudźcie się! 8 listopada 1991


str.13

Jakie to przykazanie mówi nam o zakazie transfuzji krwi? Jakie to przykazanie zabrania nam ratowania czyjegoś życia? Czy nie jest to przypadkiem inna forma samobójstwa? Czy koniecznie trzeba sobie samemu strzelić z pistoletu w głowę, aby popełnić samobójstwo?
Co ma wspólnego transfuzja krwi ze spożywaniem? Czy Autor Dziejów Apostolskich prorokował o transfuzji krwi? Czy transfuzja krwi nie jest przypadkiem przeszczepem organu (tkanki)? Czy podczas transfuzji następuje trawienie, tak jak w przypadku spożywania pokarmów? Czy celem transfuzji nie jest dostarczeniem tlenu do organizmu, kiedy pacjent jest wykrwawiony?str.15

Jaką znowu "prawdę"? Czy rodzice tego dziecka przemyśleli do końca uczciwie problem transfuzji krwi? Czy wiedzieli może, jak wcześniej Towarzystwo Strażnica zapatrywało się na kwestię szczepionek i przeszczepów? Czy Towarzystwo Strażnica może być autorytetem w kwestii medycyny?

Zobaczmy, co Świadkowie Jehowy pisali na temat szczepionek:


15 stycznia 1927


str.235


(...)


str.237


1 grudnia 1929


str.363

W wydawanym po angielsku "Złotym Wieku" czytamy: "Szczepienie jest wyraźnym pogwałceniem przymierza, jakie Bóg zawarł z Noem po potopie":
[The Golden Age] 4 II 1931 str.293

Podobny tekst w j. polskim:


1 listopada 1931


(...)


(...)


(...)


str.327


by potem zmienić zdanie:


Strażnica 1953 Nr 11


str.14


Podobnie było z kwestią przeszczepów organów. Najpierw uczono:


Przebudźcie się! 1960 Nr 10


str.2

by potem zmienić zdanie:


Strażnica 1968 Nr 14


str.13

Przeszczep przyrównać do kanibalizmu? Czy podczas przeszczepu organu następuje spożywanie i trawienie?


Czy Świadkowie Jehowy obecnie brzydzą się przeszczepami? Okazuje się, że nie. Po raz kolejny Świadkowie Jehowy zmieniają zdanie:


Strażnica 1974 Nr 10


str.24

To dlaczego Świadkowie Jehowy poruszali te sprawy wprowadzając w ten sposób czytelników w błąd?Strażnica 1982 Nr 2


(...)


str.24

Ilu ludzi musiało oddać swoje życie za Strażnicę, kiedy obowiązywał zakaz szczepionek i przeszczepów?


Nasuwa się też następne pytanie, skoro przeszczepy są dozwolone, to dlaczego Świadkowie Jehowy nadal nie zgadzają się na transfuzję krwi, skoro sami twierdzą, że jest to przeszczep tkanki:


wyd.1992


str.40

Jak to jest możliwe, aby raz transfuzję krwi łączyć ze spożywaniem, a innym razem z przeszczepem tkanki? Jak to jest możliwe, że można przeszczepić serce, a jednocześnie odmówić transfuzji krwi, skoro to też przeszczep?


Przebudźcie się! 8 czerwca 1994


str.7

Natomiast w tej publikacji Świadkowie Jehowy połączyli w jedno przeszczepy organów, jak serce, wątrobę z transfuzją krwi:


wyd.1990


str.8


Jaki Świadkowie Jehowy mają cel, aby łączyć śmierć pierwszych chrześcijan za wiarę w Chrystusa z dzisiejszym przeszczepem tkanki, jakim jest z medycznego punktu widzenia transfuzja krwi? Czy Świadkowie Jehowy umierają na stole operacyjnym za Chrystusa czy za ideologię Strażnicy?


"Jak krew może..." str.7


Czy Towarzystwo Strażnica można traktować poważnie w sprawach medycznych, kiedy takie oto "autorytety" wypowiadają się na jej łamach? Zobaczmy:


Strażnica 1962 Nr 6


str.8

Jak można wierzyć w tak absurdalne rzeczy?


Albo porównanie transfuzji do ludożerstwa, jak wspomniano na początku artykułu:


Strażnica 1967 Nr 17


str.5
Pallottinum 1994


str.515


Piotr Andryszczak


Opracował: Piotr Andryszczak
© 2007-2014